Zakładki, słonecznik i zioła:)

  Ten post będzie mieszany bo i trochę papieru, i trochę kwiatów i ziół. Lubię ten schyłek lata bo przynosi ze sobą piękne barwy w ogrodzie - żółte słoneczniki, dorodne zioła, wielobarwne cynie i dalie, czerwono krwiste korale jarzębiny... i wiele by jeszcze można wymieniać.
     Wieczory choć już chłodne zapraszają do czytania, a skoro o czytaniu to będzie dobra książka i zakładka dla pamięci i pyszna gorąca herbatka. Stos książek już wypożyczony, herbatki zapasy porobione przyszła więc kolej na zakładki. Uwielbiam grafiki od Bree ale tym razem skorzystałam z grafik Wild@heart - też cudownych i za zgodą autorki do wykorzystania. 

Zobaczcie same:)


Na zakładkach znajdują się motywy nut, starej gazety oraz słownika.

W tle mieszanka tego co na początku postu w opisie - czyli różne barwy, kwiaty i zioła a nawet maleńkie jabłuszka.

Z tą kompozycją związany jest maleńki konkurs - kto pierwszy w komentarzu poprawnie wpisze jakich użyłam ziół otrzyma zapachową saszetkę z motywem do wyboru: lawendy lub róży. Dla ułatwienia podaję, że są trzy gatunki choć jeden w różnej kolorystyce.
Zapraszam do zabawy :)))

POZDRAWIAM SERDECZNIE !!!

Komentarze

 1. Spróbuję, bo ziółka do domowego mydełka mi się marzą. Hm, może szałwia, rozmaryn i pietruszka. Ale nie jestem pewna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm. a ja bym stawiała na rozmaryn, kolendrę i szałwię...Zakładki świetne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że to jest rozmaryn, szałwia i kolendra ? Nie mam pojęcia strzelałam :D:D Piękne zakładki

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej kolendra, bo pietruszka to przecież warzywo :), choć do przyprawiania też się używa. Listki bardzo podobne :) Ale dwa chyba dobrze?

  OdpowiedzUsuń
 5. :) Widzę ,że zmyliły Was listki kolcowoju, które są podobne do pietruszki czy też kolendry. Moja dalsza podpowiedź - to zioło na zdjęciu ma kwiaty.
  Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kompletnie nie znam sie na ziołach,a zakładki - cuuudo!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ach jaki piekny post! Zakladki sa fantastyczne:)A bukiecikiem jestem zauroczona! Jedynego ziola jestem pewna i jest to rozmaryn. Jestem zaintrygowana listkiem,ktory wyglada jak swiezy lisc laurowy,ale moze to lisc od jabluszka? Zolte kwiatuszki to chyba dziurawiec, a miesiste liscie to szalwia.
  Ufff, to moje typy!

  OdpowiedzUsuń
 8. pięknie u ciebie..pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne zakładki :)) a zioła.... szałwia, rozmaryn i chyba kolendra, a żółte faktycznie jakby dziurawiec, ale nie jestem pewna.

  Uściski przesyłam :))

  OdpowiedzUsuń
 10. nie znam się na tyle w polskich nazwach ziół niestety, ale zakładeczki są piękne - podobają mi się te naklejone gazety :)))

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty